Sine musika nula vita!!!Sine vita nula musika!!!

Březen 2008Matouš

22. března 2008 v 17:06 Význam jmén
Druh jména:mužské
Původ:hebrejský
Význam:dar boží
Domácké podoby:Máťa, Matoušek, Matýsek, Matys, Touš
Oblíbenost:řídce užívánoZO okres

19. března 2008 v 14:43 Zeměpisná olympiáda
Takže okresní kolo jsem teda vyhrála už nevím o kolik ale o asi 22 bodů(myslim ale vubec to nevim jistě).A tak jedu do krajského kola.Letos jsme z naší školy měli kliku všichni až na jednoho kluka z kategorie D.Ale nic se svým způsobem nestalo,protože v déčku můžou jet až 4 třídy ze středních škol.Loni a předloni jsem byla na krajským kole vždy sama a letos budeme zastoupeni všemi kategoriemi.

Renáta

18. března 2008 v 9:52 Význam jmén
Druh jména:ženské
Původ:latinský
Význam:znovuzrozená, obrozená; ruský revoluční výklad je spojením počátečních písmen slov revoluce, nauka, trud
Domácké podoby:Renátka, Renuška, Renka, Renička
Oblíbenost:řídce užíváno

Báchorky o babičce a její berdle

16. března 2008 v 17:51 Srandičky

Báchorka č.1

Když jsem byla malá,šla jsem s babičkou na procházku k potoku.Tak jsme šli a když jsme šli podél potoka,mně napadlo,že bychom mohli přejít potok.Potok byl úzký,tak jsem ho přeskočila.Ale babička skákat nemůže,a tak ho musela přelézt po kamenech.Na druhé straně bylo velké bláto.Já jsem si ho všimla,a tak jsem ho obešla.Jenomže babička ho neviděla a její berdla se tam zabořila a nešla vyndat.Společnými sílami se nám podařilo berdlu z bláta vyndat.Aby toho nebylo málo,babičce v bládě zůstala čochta.Tak jí vyndala a šla domů se zablácenou berdlou a se zablácenou čochtou.

Báchorka č.2

Bylo po dešti a já jsem se s babičkou vypravila na hřbitov.Na hřbitově je na zemi písek, a protože byl celý rozblácený,babiččiná berdla se do něj zapichovala a dělalo to podivné zvuky a podivné stopy.Já jsem se potichu smála,aby babička nevěděla co je.Když jsme došli k hrobu,babička ho začala pracně drhnout.Potom chtěla uklidit hrabičky do bedýnky za hrob a nevědomky se berdlou opřela o vyčištěný hrob.Já jsem babičce o tom neřekla,protože je na hřbitově nuda a kdyby se to dozvěděla,znova by to drhla a já bych se tam unudila k smrti.

Báchorka č.3

Tentokrát se tento příběh udál na naší chatě v Horní Vysoký.Jelikož na chatě je špatný televizní příjem,nepotřebujeme tam nějakou novou moderní televizi.Měli jsme tam tedy děsně starou aictelevizi,která byla ruská,stará,velikánská a tím pádem strašně těžká.A ještě navíc hrála zeleně.A protože už měla svá léta,jednoho krásného dne se rozbila (konečně).Tak jsme se rozhodli,že jí odvezeme do sběrny nebezpečných surovin.Jenže máme chatu v dˇolíčku a pekáč musíme mít zaparkovaný na břehu,kam se dostaneme po krátké cestičce,která je lemovaná malými smrky a je trochu do kopečka.A s tou těžkou televizí to byl problém naložit jí a vůbec jí dostat k pekáči.Babičku napadlo,že bychom jí mohli naložit na igelit a šoupat jí do toho kopečku.Tak jsme jí i s mámou společně naložily na plachtu a vyždycky když jsme řekli:"Hej rup",igelit s televizí jsme posunuli.Jenže na to je potřeba co nejvíc rukou,tak babička musela odložit svojí berdlu.Už se nechtěla vracet do chaty,a tak jí zavěsila na větev toho jednoho smrčku."Hej rup!Hej rup!"Nakonec se nám podařilo vystrkat plachtu s aictelevizí do kopečka a naložili jsme jí do pekáče.Naložili jsme ještě ostatní zavazadla a jeli domů(teda spíš jsme se frkali,protože babičky pekáč strašně rámusí a kodrcá se).Doma babička zjistila,že nemá berdlu.No samozdřejmě!Berdla zůstala viset na stromě.Když jsme jeli příští týden na chatu,berdla tam pořád visela.

Báchorka č.4

Tenhle příběh jsem sice já osobně neprožila,ale vyprávěla mi ho babička.To zrovna když jsem byla na táboře,byla babička na chatě.Když se chystala domů,naložila věci do kufru u pekáče.Několik tašek se jí tam ale nevešla,tak je musela dát do pekáče.Mezitím si položila svojí berdlu na kapotu u kufru.Naložila zbylé věci do pekáče,zavřela závoru,nasedla a frkala se domů.Když pekáčem míjela tábor Zdravotník,uslyšela nějakou ránu,ale nevěnovala jí pozornost.Doma,jak jinak,zjistila,že nemá berdlu.Vybavila se jí ta rána u Zdravotníku a v tu chvíli si vzpoměla,kde berdlu nechala.No jistě!Položila jí na kufr.Když jsme příští týden jeli na chatu,berdlu jsme už nenašli.Ale nemyslete si,že tímto končí příběhy o babičce a její berdle.Jak by řekla babička,šla si koupit novou berdlu do lekárny na polikliniku.A tentokrát,tahleta nová berdla byla dokonce rozkládací.

Báchorka č.5

Jednou jsme zase jeli na chatu,ale ještě než jsme pořádně vyjeli,musela babička zajet k pumpě pro benzín.A jako že rovnou pojedeme otamtadˇ na chatu.Tak jsme dojeli k pumpě,babička šla natankovat a já jí pozorovala z pekáče.Když šla babička do budky zaplatit benzín a jak tam mají ty samo-otevírací dveře,kamerka nade dveřmi nezaregistrovala babiččinou berdlu a dveře uskříply její berdlu.Tedy se ale hned otevřely,ale z pekáče to vypadalo hrozně komicky.Berdle se nic nestalo,takže se těšte na další příběhy.

Dominika

14. března 2008 v 13:18 Význam jmén
Druh jména:ženské
Původ:latinský
Význam:paní
Domácké podoby:Dominička, Doma,Domča,Domi,Nika
Oblíbenost:běžně užíváno

Sedí muška na stěně

13. března 2008 v 14:25 | Simona Kuboušková,Kateřina Kubásková,Michaela Pětníková |  Srandičky
1)Sedí muška na stěně,na stěně,na stěně,
sedí muška na stěně,sedí a spí.
Sedí a hajinká,potvůrka malinká,
sedí muška na stěně,sedí a spí.
2)Sedí muška na stěně,na stěně,na stěně,
sedí muška na stěně,sedí a spí.
Já vezmu plácačku,muška je na sračku,
sedí muška na stěně,sedí a spí.
3)Sedí mušák na seně,na seně,na seně,
sedí mušák na seně,sedí a spí.
Já vezmu nožíček,uříznu mu pytlíček,
sedí mučák na seně,bez frantíka.
4)Sedí 1 na TOI-TOI,na TOI-TOI,na TOI-TOI,
sedí 1 na TOI-TOI,sedí a spí.
Já vezmu nůžtičky,ufiknu mu nožičky,
sedí 1 na TOI-TOI,bez nožiček.
5)Sedí 1 na 2,na 2,na 2,
sedí 1 na 2 a souloží.
Já vezmu kulomet,oba jsou na šrumec.
Sedí 1 na 2 a souloží.
6)Sedí 1 na 2,na 2,na 2,
sedí 1 na 2 a souloží.
Já vezmu paintballku,oba jsou na půlku,
sedí 1 na 2 a souloží.
7)3 a 4,4,4,
3 a 4,sedí a spí.
Co je to za spratka,dáme ho na jatka,
3 a 4,sedí a spí.
8)Sedí 1 před domem,před domem,před domem,
sedí 1 před domem sedí a spí.
2 je za rohem,šuká se s 5,
sedí 1 před domem sedí a spí.
9)6 jde do Plusu,do Plusu,do Plusu,
6 jde do Plusu nakupovat.
Kupuje kondomy,višnˇový,švestkový,
6 jde do Plusu nakupovat.
10)1 je kříženec osla a proconsula,
7 je kříženec osla s proconsulem.
Osel je maminka,proconsul tatínek.
74 je proto ramapithék.
11)Když to bude holčička,bude to 3,
bude-li to chlapeček,bude 8.
Co to je nevíme,však se to dovíme.
stejně to ale bude hermafrodit.
12)Sedí 9 před lesem,před lesem,před lesem,
sedí 9 před lesem,sedí a jí.
Přišel tam 10,snědl jí páreček,
sedí 9 před lesem,už nic nejí.
19)Stojí 1 u 2,u 2,u 2,
stojí 1 u 2,2 rodí.
Porodí 11,po něm jde 3,
stojí 1 u 2,2 rodí.

Sedí muška na stěně intro about

13. března 2008 v 12:57 Srandičky
Jistě všichni(teda doufám!!!) znáte lidovou písničku Sedí muška na stěně.Jistě,je to kratˇoučká písnička s jednou slokou.Zdání ale klame,protože jsem s kamarádkami vymyslela další pokračování.Už máme celkem 15 slok.Většina dalších slok je ale o určitých lidech.Celou písničku sem zveřejním,ale pro ochranu soukromí těchto lidí dám pro každého člověka číselný index.Kdo chce znát pravdu,kdo to je,taky aby se to rýmovalo,napište si do komentáře a uvedˇte mail nebo blog,kam to mam napsat.,Uvedˇte ale přesné vaše jméno,abych to náhodou nenapsala oním osobám zmíněným v textu.

Mráz a traktor

11. března 2008 v 12:59 Hádanky
Jaký je rozdíl mezi mrazem a traktorem ? Když ti po zádech přejede mráz, tak se tak nic hrozného nestane.

Ženský zrak

11. března 2008 v 12:57 Vtipy
Takové jsou ženy: Zpozorují blonďatý vlas na mužovu saku, ale při couvání vrata od garáže nevidí.

Kterou školu myslíš???

11. března 2008 v 12:56 Vtipy
Pepíček přijde ze školy. Zvědavá babička se hned ptá: "Tak co Pepíčku co jste dnes dělali ve škole?" "Pokusy s výbušninami," odpoví Pepíček. "A co budete dělat zítra ve škole?" "V jaké škole babi?!"

Popleta

11. března 2008 v 12:56 Vtipy
Paní učitelka učí děti a říká jim co mají udělat když uvidí na záchodě pavouka, když uvidí na chodbě ředitele, když uvidí paní s nákupem a když uvidí kluky kteří hází do okna kamení. Pepíček se to doma naučí a pak paní učitelce řekne že pana ředitele by zamáčkl toaletním papírem, pavouka by pozdravil, paní by vynadal a klukům by pomohl.

Zkřížení

11. března 2008 v 12:51 Hádanky
Víte co vznikne zkřížením hovna a mraku? Posraný počasí.

Placatá odrůda

11. března 2008 v 11:54 Vtipy
Jede chlap autem a přejede slepici. Vyleze z auta, sebere slepici a jde k farmáři který má nedaleko farmu zaplatit škodu. Zaťuká a ptá se farmáře: "Není tato slepice vaše?" A farmář odvětí: "Určitě ne, tyto placaté odrůdy já nepěstuji!"

Mrtvice

11. března 2008 v 11:54 Vtipy
Sedí takhle na stromě mrtvice a číhá na oběť. Jde kolem babička, mrtvice na ní skočí a babička padne mrtvá. Pak jde kolem dědeček, mrtvice skočí a dědeček se skácí mrtvý. Potom si lesem kráčí policista, mrtvice skočí a policista nic. Tak to zkusí ještě jednou a zase nic, pak si mrtvice plácne do čela a řekne: "Já blbá jsem zapoměla, že jsem mozková!"

Zeměpisná olympiáda 2008

11. března 2008 v 8:53 | ZOSK |  Zeměpisná olympiáda
Jako každý rok,tak i letos,jsem se pustila do školního kola Zeměpisné olympiády.A samozdřejmě,že jsem ho zase vyhrála.No...i když...to neva,hlavně že jedu na okres,který je 19.3.2008.Po okrese sem dám zadání a řešení jak školního kola,tak i okresního.Takže mi držte palce,atˇ jsem úspěšná jako předchozí roky.V kategorii A-okresu jsem byla 2. a v kraji 18.,v kategorii B jsem byla v okresu 1. a v kraji 4.,tak doufám,že letos se podívám do celostátního :) (i když s tím moc nepočítám,pač budu ráda,když se dostanu do kraje)

Lenka

10. března 2008 v 11:51 Význam jmén
Druh jména:ženské
Původ:různý
Význam:původně zkrácenina jména Helena nebo Magdaléna
Domácké podoby:Lenuška, Lenička, Leninka,Lenča
Oblíbenost:patří k nejoblíbenějším