Sine musika nula vita!!!Sine vita nula musika!!!

Září 2009

Třídní schůzka

23. září 2009 v 14:24 Vtipy
"Tati, zitra bude ve škole třídní schůzka, ale jen pro užší kroužek," povídá syn. A táta na to: "Tomu nerozumím." Mazaný synáček tedy vysvětluje: "Bude tam učitelka a ty."

Stěhovaví čápi

23. září 2009 v 14:22 Vtipy
Pepíček se ptá: "Tati, proč čápi odlétají na zimu do Afriky?" Tatínek odpoví: "No víš, Pepíčku, oni v Africe taky potrebují děti."

Soutěž s Fantou

23. září 2009 v 14:20 Vtipy
Blondýnka si koupí Fantu se zeleným uzávěrem (soutěž). Otevře, podívá se a čte: "Zkus štěstí znovu", zavře, otevře a čte: "Zkus štěstí znovu", zavře, otevře a čte: "Zkus štěstí znovu".

Moderní stroj

23. září 2009 v 14:19 Vtipy
Mladík nastoupil na vojnu a hned dostal úkol hlásit se v kuchyni¨. "Doufám, že máte stroj na škrábání brambor," neodpustil si poznámku. "Jistě," přikývl kuchař, a ty jsi jeho nejnovější model."

Policejní psi

23. září 2009 v 14:18 Vtipy
Je pohřešován muž a policejní psi jsou nasazeni k akci. Policista dává očichat ponožku pohřešovaného psu, kterého vede. Ten si přičichne a povídá druhovi: "Teda, když k tomuhle čuchám, řeknu Ti, že by mi nevadilo, kdybychom ho nenašli."

Pondělní otázka

23. září 2009 v 14:17 Vtipy
V nový školní rok přijde do třídy nová paní učitelka a říká: "Dobrý den, děti, připravila jsem si pro vás hru na celý školní rok. Každé pondělí vám zadám otázku a ten, kdo na ní odpoví správně, může být celý týden doma. V pondělí přijde do školy paní učitelka a zeptá se dětí: "Kolik kilometrů má Sahara? "Všichni mlčí. Další pondělí přijde paní učitelka do třídy a vykřikne: "Kdo sem dal tu krysu?!" Přihlásí se Pepíček a řekne: "To jsem byl já, paní učitelko a nashledanou za týden!"

Vajgl

23. září 2009 v 14:16 Vtipy
Pan učitel prochází třídou a vidí na zemi nedopalek cigarety. Zvedne ho a přísným halsem zvolá: "Čí je ten vajgl?" Pepíček s klidem odpoví: "No teď už Tvůj, když jsi ho našel."

Modlitba horolezce

23. září 2009 v 14:15 Vtipy
Leze takhle chlap po skoro kolmý skále, 8000 metrů vysoko, už je skoro na vrcholku. Najednou mu podjede noha a už se řítí dolů. Nad sebou vidí jen vzdalující se vrchol, pod sebou přibližující se ostrá skaliska. "Tak to je konec!," pomyslí si. Situace je naprosto jednoznačná, beznadějná a pro něj docela zoufalá. V posledním okamžiku mu projede hlavou chabá naděje a začne se modlit "Pane Bože, jestli jsi, udělám cokoliv mi řekneš, cokoliv budeš chtít, jen když mě zachráníš!" A najednou se nad ním rozlila jasná záře a ozval se mohutný hlas: "Zachráním Tě, ale musíš se uprdnout tak silně, aby to bylo slyšet po celém širokém okolí." Chlap teda sebere všechnu sílu, pořádne se nadejchne aby tomu dodal na důrazu a opře se do toho jako nikdy v životě. Následoval strašnej zvuk toho nejhlasitejšího a nejsilnejšího ulevení na světě. Tu mu někdo zatřese ramenem a ozve se jiný, o něco slabší hlas, který říká: "Pane kolego, pane kolego, haló! Když už nám tady na poradě spíte, tak alespoň neprďte."

Proč se děti dostávají do problémů

1. září 2009 v 11:13 | Simona Kuboušková |  Slohy
Myslím, že na tuto otázku je celkem jednoznačná odpověď: Můžou si za to samy. I když někdy jen z části, třeba když je do problémové situace nutí rodiče, neboť ti se poslouchat musí.
Je - li to ale tak, že do takovéto situace je nutí kamarádi nebo cizí lidé, pak už je to jen jejich rozhodnutí, zda poslechnou, nebo neposlechnou.
Některé děti mají docela zásadní problém s šikanou. Není to žádná příjemná věc, proto nechápu děti, které se nechají "dobrovolně" šikanovat. Měly by to nahlásit vyučujícímu; nebo rodičům, pokud s nimi mají dobrý vztah. A v nejhorším případě se alespoň bránit. Pokud šikana dojde tak daleko, že překročí hranici zákona, oběť by neměla váhat a okamžitě to nahlásit na policii.
Jiné děti mají problémy například s drogami, kouřením, či alkoholem. Za tento problém si opět můžou samy. Oni s tím začaly, oni s tím musí i skončit.
Oproti tomu, některé děti mají problém pouze tak s tím, že mají moc krátké vlasy, jsou tlusté, nebo př. ve 13 letech s nikým nechodí. Takovéto problémy považuji za zbytečné až směšné.
Teď něco z vlastní zkušenosti. Moje máma se zabývá takovými problémy, kterými způsobuje problémy mně. Například že zdražili o Korunu housku, tak musím koupit dvě, aby se to lépe zaokrouhlilo. Nebo že zdražili vodu, tak si nesmím napouštět vanu. Co vyloženě nesnáším, je maminčina závislost na počasí. Hned jak hlásí ošklivo, dostanu sáhodlouhé hlasité kázání, co si mám vzít na sebe ( stejně to nikdy nevychází ). S matčinými "starostmi" jsem se už smířila, ona je prostě taková, tak to nepovažuji za problém, ale spíš za smůlu.
Abych pravdu řekla, mým jediným problémem je, abych vyhrála Zeměpisnou olympiádu. Někdo si řekne, co je na tom, je to jen hloupá olympiáda. ale pro mě je to životní šance. Jinak žádný zásadní problém nemám - takže jsem vlasně šťastný člověk.
Takže pokud se chcete dostat z problémů, stačí jen opravdu chtít.