Sine musika nula vita!!!Sine vita nula musika!!!

Poslední

5. října 2011 v 14:15 | Simona Kuboušková |  Slohy
Poslední může být Mohykán, poslední můžou být Přemyslovci, ale což takhle poslední zvonění?
Když se řekne poslední zvonění, obvykle si vybavíme teplé květnové ráno a cestu do školy, kterou se nám snaží překazit banda křičících maturantů v těch nejroztodivnějších přestrojeních. Mezi jejich tradiční výbavu patří klasická vodní pistole naplněná parfémen, nebo dokonce octem či jinou podivně zapáchající kapalinou. Nechybí jim ani razítka, rtěnky a lihové fixy, jimiž zkrášlují vzhled studentů snažících se projít kolem nich. Pro maturanty je poslední zvonění odlehčeným začátkem týdenního "utrpení" mezi hromadou knih a sešitů, tedy alespoň pro většinu z nich.
Ani nemusíme chodit daleko, abychom uslyšeli také své poslední zvonění. Že ještě nematurujeme? Nevadí. Ba naopak. Poslední zvonění je pro nematurující studenty spíše vysvobozením. Tedy to poslední zvonění, které nám oznamuje konec poslední hodiny. To je radosti. Dav studentů se dere k šatnám, někteří běží do jídelny na oběd a dříve či později vybíhají s úsměvem na rtech ze školy.
Že se vás to netýká? Nuže, máte-li již školní docházku dávno za sebou, nemusíte se bát. I na vás čeká ještě jedno poslední zvonění. Ať už dříve nebo později, smrt a s ní i poslední kostelní zvonění čeká opravdu na každého.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Anketa

Jaká tapeta by se vám nejvíc líbila jako podklad pod menu?

A 0% (0)
B 0% (0)
C 0% (0)
D 0% (0)
E 0% (0)
F 0% (0)
G 50% (1)
H 50% (1)
CH 0% (0)
I 0% (0)
J 0% (0)
K 0% (0)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama